2004 yılında ünlü televizyoncu, uluslararası yapımcı, eğlence ve spor tutkunu Acun Ilıcalı tarafından kurulan Acun Medya, alanında öncü uluslararası bir yapım şirketi ve yayın grubudur. Acun Medya, dünyaca ünlü “Ver Fırına”, “Yemekteyiz”, “Yok Böyle Dans”, “Var Mısın Yok Musun?”, “Fear Factor”, “Yetenek Sizsiniz”, “Ninja Warrior”, “Rising Star”, “Survivor”, “O Ses”, “O Ses Çocuklar”, “Ütopya” “My Style Rocks”, “Power of Love”, “My Man Can” gibi formatları en çok izlenen televizyon kanallarının prime time kuşaklarında yayınlamaktadır.

Aynı bünyede yer aldığı TV8 ve TV8,5 televizyon kanallarının içerik sağlayıcısı olan Acun Medya, var olduğu günden beri Türk televizyonlarında yayınladığı prime time programlarıyla her yıl rekor izlenme oranlarına ulaşarak reytinglerde birinci sırada yer almıştır.

Bugün Acun Medya; Avrupa ve Güney Amerika’da yaptığı prime time ve gündüz kuşağı prodüksiyonlarının yanı sıra, yepyeni bir spor – reality formatı olan “Exathlon”u Brezilya, Meksika, Romanya, Kolombiya, Amerika ve Macaristan’da izleyiciyle buluşturmaktadır. Acun Medya, tüm dünyada gerçekleştirdiği prodüksiyonlarıyla yıllık toplam 2000 saatlik prime time yayını yapmaktadır.

Acun Medya, global bir yapıya geçiş yaparken, sadece Türk ve uluslararası formatlar üretmekle kalmayıp, aynı zamanda televizyon sektörüne de odaklanarak yayın stratejileri, dijital entegrasyon ve yeni reklam alanlarına da odaklanmaktadır.

Türkiye, Hollanda, Yunanistan, Meksika, Romanya ve Dominik Cumhuriyeti’nde ofisleri bulunan Acun Medya; izleyicilerine daima eğlenceli, ilham veren ve kaliteli içerikler üretmeyi hedeflemektedir.